ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8605132
*
nr 860 5132
Spegel
nutida, 150 x 90
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2013
kl 20:49:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 15:28:31
1
600 kr
18/11 15:44:23
2
600 kr
18/11 15:44:43
2
700 kr
18/11 15:52:08
1
800 kr
18/11 17:31:38
3
1.100 kr
18/11 20:43:35
1
1.000 kr
18/11 20:44:14
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 860 5132
Spegel
nutida, 150 x 90
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 15:28:31 | 1 | 600 kr |
18/11 15:44:23 | 2 | 600 kr |
18/11 15:44:43 | 2 | 700 kr |
18/11 15:52:08 | 1 | 800 kr |
18/11 17:31:38 | 3 | 1.100 kr |
18/11 20:43:35 | 1 | 1.000 kr |
18/11 20:44:14 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27